Hayatın İçinden Güzellikler…

(19.08.2020)

Ege Atis

Hayat biz insanoğlu için büyük bir şans. Dolu dolu yaşamak, her anın tadını çıkarmak çok önemli. Bunun yanında güzel işlere imza atmak ve bu tutkuyla devam etmek gerektiği düşüncesindeyim. Bu zamana kadar çeşitli konularda yazılar yazdım ama bu kez farklı bir tarz ile kaleme alıyorum. Örneğin müzik dinlerken yazmayı sevmem ama bu kez öyle deniyorum. Arka planda hafif bir müzik, aklımda ise hayatın içinden seçtiğim güzellikler var. Bu yazımda sizlere birbirinden farklı projelerden ve yaratıcılarından bahsedeceğim.

İzmir’den Mersin’e farkındalık köprüsü …

Sivil Toplum Örgütleri toplumların can damarıdır. Hayatın içinden bakış açısıyla yaşamın nabzını ölçüp çalışırlar. Onlar için topluma hizmet etmek ve kalplere dokunabilmek her şeyden önce gelir. Bu noktada Akdeniz Rotary Kulübü’nün faaliyetlerini yakından takip ediyorum. Çok güzel ve farklı projelere imza atıyorlar. Pandemi sürecinde ise durmadılar, yola halen tam gaz devam ediyorlar. Burs imkanı sağladıkları gençlerimiz için “Bir Bileklik, Bir Çocuk, Bir Şans” projesini başlattılar. Geçtiğimiz hafta kulüp başkanı Melike Yılmaz ile iletişime geçtim. Kendisi düşüncelerini “projemiz ile hep birlikte eğitime destek oluyoruz. Elde ettiğimiz ve edeceğimiz gelirle de bursiyer gençlerimize yıl boyunca destek olmayı hedefliyoruz” şeklinde ifade etti. Ben de bilekliğimi aldım ve katkı sağladım. Siz de projeye destek olmak isterseniz instagram @akdenizrotary hesabına bakabilirsiniz. Çocuklar geleceğimizdir bu nedenle onlar için tüm şartları zorlamalıyız. Bilekliğimi gönderen Mersin Akdeniz Rotaract Kulübü Başkanı Ahmet Ersoy’a da teşekkür ederim. Toplum yararına güzel çalışmaların çoğalmasını diliyorum.

Seyahat tüyolarınız Mehmet’ten…

Mehmet Şimşek çok sevdiğim bir dostum. Onunla bir dönem aynı organizasyonda bulunduk. Projeler, aktiviteler derken sohbet etme şansımız hayli fazla oldu. Sohbetlerimizde seyahat anılarından bahseder ve adeta bir rehber gibi pratik bilgiler anlatırdı. Hayali çok sayıda ülke gezip farklı kültürleri yerinde yaşarken, tecrübelerini bireylerle paylaşmaktı. Geçtiğimiz hafta telefonda konuştuk. Bana hayal ettiği formata başladığını anlattı. Hayalinin peşinden gitmesi çok hoşuma gitti. Dinleyince bunu kaleme almam lazım dedim. Kendisi şu sıralar seyahat anılarını bizlerle paylaşıyor. Seyahat etmek her bireyin hayalidir. Geziler esnasında edinilen tecrübeler dünyaya farklı gözden bakmanın temelini oluşturur. Bu nedenle hayat normale döndüğü zaman, imkanlar dahilinde seyahat etmenizi öneriyorum. Mehmet’in tecrübelerini incelemek isterseniz instagram: @mehmetsupertramp hesabını takip edebilirsiniz. Şimdiden keyifli seyahat planları diliyorum.

Çocuklar ve denizcilik…

Türkiye adeta 3 tarafı denizlerle çevrili bir cennet. Bunun kıymetini bilmemiz gerekiyor. Denizlerimizi kirliliğe (plastik atıklar vb) karşı korurken, denizcilik felsefesini de unutmamamız gerektiğini düşünüyorum. Bu felsefesinin geleceğini ise çocuklarımız oluşturuyor. Mersin Rota Yelken Kulübü çalışmalarını Avukat Cengiz Sönmez önderliğinde sürdürüyor. Geçtiğimiz ay yeni bir temel yelkencilik kursu başlattılar. Bunların içinde yönler, denizci bağları, teknede güvenlik gibi konular yer alıyor. Katılım ise hızla devam ediyor. Cengiz Bey usta bir denizcimiz desem yeridir aynı zamanda da çok sevdiğim bir büyüğümdür. Tecrübelerini yapılan eğitimlerle çocuklarımıza aktarmayı ihmal etmiyor. Bu nedenle Rota Yelken ailesinin çalışmalarını yakından takip ediyorum ve denizciliği seven bir birey olarak teşekkürlerimi sunuyorum.

Bitirirken…

Bu yazımda sizlere hayatın içinden seçtiğim ve güzellikler olarak nitelediğim çalışmaları aktarmaya çalıştım. Hayatta ne yapmak isterseniz isteyin, umudunuzu asla kaybetmeyin ve mutlaka hedefe odaklanın. İşte o zaman başardığınızı göreceksiniz.

Gelecek yazımda buluşmak dileğiyle…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Bir WordPress.com Sitesidir.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: