2021’e umutla bakalım…

silhouette photo of fireworks
2021 yılına gireceğimiz şu günlerde tüm isteklerinizin gerçekleşmesi dileğiyle. Mutlu yıllar
– Ege Atis

(29.12.2020)

Ege Atis

2020 hepimiz için çok zor bir yıl oldu. Covid-19 nedeniyle sosyal hayatlarımız, iş yaşantılarımız askıya uğradı. Belki dijital dünyanın artılarından faydalandık ancak yüz yüze iletişimin güzelliğini unuttuk. Kimileri bunu sevdi, kimileri ise hayallerini ertelemek zorunda kaldı. Her yeni yılın beraberinde umutla geldiğine inanırım. Bu yazımda 2021’den çeşitli beklentilerimi sizlerle paylaşacağım.

Toplum yararına yapılan projeler artarak sürmeli…

Sosyal Sorumluluk Projeleri Gençlere Neler Kazandırır? - Aba Innolab

Ben bir sivil toplum gönüllüsüyüm bu nedenle sosyal sorumluluk çalışmalarına mutlaka destek olup, katılıyorum. Yeni yılda isteklerimin başında, sivil toplum kuruluşlarının yapacağı projelerin artarak devam etmesi geliyor. Bu konuyu zaman zaman yazılarımda aktarıyorum. Projelerin ödüller için değil, toplum yararına yapılması gerektiğini ısrarla söylüyorum. Bu bir felsefe ve çok iyi anlaşılması gerekiyor. 2020 yılında pandemi nedeniyle dijital ortama geçilmiş olsa da çok yararlı projelerin yapıldığını gördüm. Bazı dernekler bundan yakınsa da toplum yararına çalışmanın bahanesi olmaz diye düşünüyorum. Bu sebeple yeni yılda toplum için yapılan, yapılması planlanan projelerin artmasını diliyorum. 2021 yeni ve farklı kalplere dokunulacak güzel bir yıl olsun.

Covid-19’un bittiğini görürsek şahane olur…

person holding white and black labeled bottle

Bilimin ışığına çok büyük saygı duyuyorum. Bu yolda yürütülen çalışmaların her daim destekçisiyim. Koronavirüs 2019’da hayatımıza girip 2020’de de korkulu bir rüya haline geldi. Gerek ülkemizde, gerekse dünya genelinde pek çok sağlık görevlisi yaşamını yitirdi. Birçoğu halen çocuklarının yüzlerini dahi göremiyor. Bildiğiniz gibi bu yılın son çeyreğinde tanıtılan aşılar ise sevindirici etki yarattı. Dünya geneli dağıtılacak ve etkilerini hep birlikte göreceğiz. Öte yandan virüsün etkilerinin 2021 sonuna kadar süreceği uzmanlar tarafından ısrarla söyleniyor. Normal yaşantılarımıza dönüşümüz uzak bir ihtimal görünse de ben virüsün bitmesini umut ediyorum. Bunun yanı sıra, lütfen tedbirlere uymaya aynı şekilde devam edelim. Sözün özü 2021’de sağlık çalışanlarımızın ve hepimizin güzel günlere kavuşmasını diliyorum.

Tarımın değerini daha fazla bilelim…

Fotoğraf: Ege Atis

Doğa müthiş bir değer. Ona saygı duyup, gelecek nesillere en iyi şekilde bırakmamız gerekiyor. Doğanın bizlere en büyük katkısı hiç şüphesiz topraklarımız. Tarım ile kalkınıp karınlarımızı doyuruyoruz. Deyim yerindeyse ona bir verip bin alıyoruz. Bu satırları kaleme alırken bir yandan mandalina tüketiyorum ve bereketli topraklarımızın bizlere en güzel armağan olduğunu düşünüyorum. Tarımın değerini bilmemiz gerektiğine ve topraklarımızı korumak zorunda olduğumuza inanıyorum. Çiftçilerimizi ve tarımı düşünmek zorundayız. Unutmayın sağlıklı bir yaşam kaliteli gıdadan geçer. 2021 yılında bu konuya daha fazla odaklanacağımız güzel günler görmeyi umut ediyorum.

Bir diğer dileğim medya sektörünün emektarlarına…

Medya dünyası çocukluğumdan beri ilgimi çekmiştir. Görev değişiklikleri olsun, mevcut yatırımlar ve yeni planlar olsun takip etmeye halen özen gösteriyorum. Bu sektörde alın teri ile çalışan tüm emekçilere ise büyük saygı duyuyorum. Soğuk, sıcak demeden haber peşinde koşan muhabirlerin, kameramanların ve yönetim kademesinde bulunan tüm yöneticilerin büyük emekler verdiğine inanıyorum. Bu sebeple 2021 yılında tüm medya çalışanlarının sağlıklı, mutlu ve güzel bir yıl geçirmelerini diliyorum. Yeni yılda onlardan hep güzel haberler almamız dileğiyle.

Bitirirken…

2020 acısıyla tatlısıyla bitiyor (bu yazı 29.12.2020 tarihinde yazıldı). Uzun soluklu bir yıl geçirdik. Gündem hep aynı gibi görünse bile, aslında pek çok olaya tanıklık ettik. Şimdi yepyeni bir soluk alma zamanının geldiğini düşünüyorum. Bu yazımda gelecek yıl adına çeşitli dileklerimi samimi bir dille aktardım. 2021 yılının tüm okurlar adına sağlıklı, huzurlu ve mutlu geçmesini diliyorum. Gelecek yazımda görüşmek dileğiyle.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Bir WordPress.com Sitesidir.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: